تبلیغات

فرانکو نرو (ایتالیایی: Franco Nero؛ زاده ۲۳ نوامبر ۱۹۴۱) یک هنرپیشه اهل ایتالیا است. وی از سال ۱۹۶۲ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است.
از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به جان سخت ۲، نامه‌هایی به ژولیت، جنگوی آزادشده، کوئرله اشاره کرد. 
فرانکو نرو بازیگر مطرح و کهنه‌کار ایتالیایی در نشست خبری جشنواره جهانی فجر از بازی در 220 فیلم سینمایی، همکاری با کارگردانان بزرگ سینما، تفاوت فیلمسازی در کشورهای مختلف، ساخت نسخه جدید فیلم جانگو و ... صحبت کرد.

بابک کریمی به عنوان سینماگر و مترجم زبان ایتالیایی در این نشست حضور داشت و با تسلط کامل بر زبان ایتالیایی به ترجمه صحبت های فرانکو نرو پرداخت.

مجری برنامه در ابتدا گفت:
فرانکو نرو چهره ای آشنا برای ما ایرانیان است. خصوصا آن ها که در دهه های شصت و هفتاد زیاد تلویزیون تماشا می کردند.


فرانکو نرو در آغاز صحبت هایش  در کنفرانس مطبوعاتی جشنواره جهانی فجر گفت:

خیلی خوشحالم که اینجا هستم. تا کنون به بیش از صد کشور سفر کرده ام، ولی این اولین بار است که به ایران آمده ام. اکنون مشغول بازی در یک فیلم سینمایی هستم که ضبط آن در سه کشور مختلف انجام می پذیرد. چند روزی را به مرخصی آمده ام.

فرانکو نرو در توضیح فعالیت های سینمایی اش گفت:

من یک خوش شانسم و حدود 220 فیلم سینمایی کار کرده ام. اکنون از جوانی ام پرکار ترم. در سال بیش از صد پیشنهاد سینمایی دارم. من این افتخار را دارم که در کاراکترهایم سی ملیت مختلف را بازی کرده ام و در سینمای کشورهای بسیاری زیادی حضور یافته ام.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه جانگو تبدیل به یک شخصیت محبوب و جهانی شد؛ تصریح کرد:

من متعلق به دوران شان کانری ام او پس از بازی در نقش جیمز باند، نقش های متفاوت بسیاری را بازی کرد، اما همه او را به عنوان جیمز باند می شناسند. برای من هم همین اتفاق افتاد،من را در همه جای دنیا به عنوان جانگو میشناسند.

وی ادامه داد:
فیلم جانگو بدون سرمایه و بدون فیلمنامه ساخته شد.در جانگوی اولی مستضعفان مکزیکی بودند ولی در سری های بعدی مستضعفان از میان سیاه پوستان انتخاب شدند.

فرانکو نرو همچنین از ساخت سری جدید جانگو خبر داد و گفت:

قرار است به زودی فیلم جانگو زنده است ساخته شود، جانگویی که کمی پیرتر شده و فیلمنامه اش توسط یکی از بهترین نویسندگان جهان نوشته شده است.

وی در مورد تفاوت کار کردن در ایتالیا و خارج از ایتالیا افزود:

در بیست سال اخیر نود و پنج درصد کارهایم در خارج از ایتالیا ساخته شده است. کارگردانی و فیلمسازی در هر کشوری شیوه و مختصات خودش را دارد مانند اسپاگتی ، در همه جا میپزند ولی در ایتالیا طعم دیگری دارد.

فرانکو نرو بیان جالبی از تفاوت اصول و شیوه فیلمسازی در ایتالیا و امریکا داشت:

در امریکا پنج تا بیگ پروداکشن (شرکت های تولید فیلم ) در حال فعالیت هستند. آن ها تصمیم میگیرند یک فیلم را بسازند. در وهله اول میگویند کدام بازیگر پر طرفدار است با او فیلم میسازند. بعد به سراغ کتابی پر فروش میروند. البته گاهی هم فیلمنامه اورجینال است. لزومی ندارد که شما فقط یه سراغ پنج کارگردان اصلی و مولف امریکا از جمله الیور استون بروید. در این کمپانی های فیلمسازی هزاران کارگردان مانند کارمند استخدام می شوند. اگر دعوایی بین کارگردان و بازیگر در حین تولید فیلم رخ دهد کارگردان را اخراج میکنند.فیلمسازی در امریکا یک صنعت کامل است.
در ایتالیا متفاوت است.

کارگردان داستانی به ذهنش می رسد و بعد به سراغ تهیه کننده میرود تهیه کننده میگوید داستان را بگو. کارگردان به جای بازیگران نقش ها را ایفا میکنند تهیه کننده هم جو زده و احساساتی میشود و قبول میکند. حالا مشکل سرمایه مطرح میشود. سراغ بازیگران گران نمیروند از افراد خانواده شان استفاده میکنند و .... .

همه کارگردان های ایتالیایی معمولا افراد کم انرژی هستند و فشارشان پایین است.اول استراحت میکنند .سیگار میکشند بعد با طمانینه ضبط را آغاز میکنند. کارگردانان ایتالیایی بعد از ظهر موتورشان روشن میشود.


نرو درباره بازیگری که در سینمای امروز بیش از همه وی را تحت تاثیر قرار می‌دهد نیز گفت:

وقتی جوان بودم یک بازیگر بزرگ آمریکایی به نام استنر تریسی را به عنوان الگو قرار داده بودم اما چند سال بعد این شانس را داشتم تا با بهترین بازیگران دنیا چون بارن اولیویه هم بازی شوم. او یک روز به من گفت تو مرا یاد جوانی خودم می‌اندازی، پس بازیگر باش و ریسک کن،‌ در این صورت مسیر پرفراز و نشیبی خواهی داشت  ولی در طولانی مدت نتیجه اش را خواهی دید. من در نقش هایم سی ملیت مختلف را تجربه کرده ام.


فرانکو نرو در مورد کاریزمای بازیگری گفت:

نسل جدید از طریق تلویزیون خراب میشوند زمان ما تلویزیون نبود. بازیگر باید کاریزما داشته باشند. بازیگران بزرگ دنیا همه گی کاریزما داشته اند.
ولی الآن کمتر بازیگر کاریزماتیک کمتر وجود دارد. من سینمای ایران را خوب نمیشناسم .

او درباره شناختش از سینمای ایران افزود:

کیارستمی و فرهادی را میشناسم و فیلم های شان را دیده ام. ولی شناخت بیشتری از سینمای ایران ندارم.

فرانکو نرو در جشنواره جهانی فجر

بازیگر جان سخت درباره علت موفقیت فیلم های وسترن ایتالیایی نکات جالبی را مطرح نمود:

وسترن های ایتالیایی به این علت موفق بودند که کارگران ایتالیایی که کارفرمایشان به آنها زور میگفت خود را به جای قهرمانش میدیدند و در خیالشان تصور میکردند فردا سراغ کار فرمایش میروند و به او میگوید هوی.


او در مورد تاثیر شانس در موفقیت بازیگران گفت:

اگر روزی برنده اسکار شوم جایزه ام را به تمام بازیگران زن و مرد با استعدادی که خوش شانس نبوده اند می دهم. ضرب المثلی افریقایی وجود دارد که می گوید:تو میتوانی صبح زود بیدار شوی ولی عاقبت تو نیم ساعت زودتر بیدار شده است.


او در مورد کارگردانی بونوئل توضیح داد:

بونوئل تنها کارگردانی بود که از موسیقی استفاده نمیکرد. ممکن است موسیقی فیلم  او زنی در انتهای صحنه در خال نواختن پیانو باشد و یا واق واق یک سگ. کارگردان های دیگر بدون موسیقی خود را گم میکنند ولی او یک نابغه بود و می توانست بدون موسیقی فیلم بسازد.

فرانکو نرو در مورد تاثیر فقر بر بازیگری تصریح کرد:

بهترین بازیگران از فقر می آیند و فقط بهترین کلاس آموزشی برای بازیگری ست. آن ها از خیابان می آیند.میشود پس از آن به کلاس های بیان و بازیگری رفت ولی خیابان بهترین متریال را برای آموزش بازیگری به انسان می‌دهد.


بهترین توصیه فرانکو نرو برای علاقمندان به بازیگری این بود که:

بهترین توصیه برای علاقمندان با بازیگری اعتقاد داشته باشی به کاری که میخواهی انجام دهی ممکن است، تو سری بخوری. به پول فکر نکن
اگر کارت را خوب انجام دهی به پول هم خواهی رسید.


او در پاسخ به این سوال که چطور تبدیل به بازیگری بدون تاریخ مصرف شدید، اضافه کرد؟

بازیگر حقیقی تاریخ مصرف ندارد، من سالی صد پیشنهاد دارم. من از انتخاب بازیگری به عنوان شغلم کاملاً رضایت دارم. زمانی به من گفته شد که تو دیگر به همه آنچه میخواهی رسیدی به سقف موفقیت دست یافتی من گفتم نه در گور فقط می شود به انتها رسید.

او در مورد دوران طلایی سینمای ایران تصریح نمود:

ایتالیا در دهه های شصت پنجاه و هفتاد یکی از زیباترین سینماها رو داشتی. ولی دیگر آن دوران بر نخواهیم گشت. به خاطر تلویزیون
حق آنتن . تلویزیون سینما را خراب کرده است. الآن کارمندان تلویزیون ها بر تهیه کنندگان سینما حکومت میکنند. کارگردان  فیلمنامه را میخواند و میگوید نه این صحنه نمیتواند ساعت هشت از تلویزیون پخش شود.

او در مورد تاثیر منفی تلویزیون بر سینما خاطرنشان ساخت:

رفتن به سینما یعنی حق انتخاب برای اینکه چه چیزی را ببینی. اما در تلویزیون آنچه را که برایت انتخاب کرده اند را تماشا خواهی نمود. تلویزیون سینما را خراب کرد. شما در سینما فیلم را در سکوت و تاریکی میبینید اما در تلویزیون موقع شام فیلم را میبینید آروغ میزنید و ... .به من گفتند پانزده میلیون نفر فیلم دونکیشوت شما را دیدند .گفتم نه دویست سیصد هزار نفر با دقت و درست دیده اند.


نویسنده: پگاه ماسوری


تهیه و تدوین: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ

فیلم های روز نخست سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور تعدادی از اهالی سینما معرفی می شوند.

به گزارش ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، امسال هم مانند دوره های پیشین جشنواره جهانی فیلم فجر برنامه معرفی فیلم ها پیش از اکران توسط سینماگران ایرانی و خارجی برگزار می شود که طبق برنامه ریزی انجام شده امروز پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه جلسه پرزنت ۱۶ فیلم با حضور سینماگران برگزار می شود.

محمدرضا فرزاد، شمیم مستقیمی، حمید جعفری، صابر ابر، مونا زندی، هانیه توسلی، بهناز جعفری، پگاه آهنگرانی، سارا بهرامی، رضا بابک، آیدا پناهنده، ستاره پسیانی و… سینماگرانی هستند که در نخستین روز از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به معرفی آثاری که قرار است نمایش داده شوند، می پردازند.

فیلم «خانه نویسندگان» با حضور شمیم مستقیمی مستندساز ساعت ۱۳:۳۰ و «در جستجوی فریده» با حضور محسن عبدالوهاب کارگردان ساعت ۱۴:۴۵ در سالن شماره ۳ چارسو معرفی شدند.

فیلم «همدلی» ساعت ۱۳:۱۵ در سالن شماره ۴ چارسو اکران شد. این فیلم را محمدرضا فرزاد مستندساز معرفی کرد.

سارا بهرامی بازیگر ساعت ۱۴:۳۰ معرفی فیلم «باغ انار» در سالن شماره ۲ چارسو را برعهده داشت و حمید جعفری مستندساز ساعت ۱۴:۴۵ فیلم «شهاب سنگ ها» را در سالن شماره ۴ معرفی کرد.

همچنین «تیتوی کوچک و بیگانه ها» ساعت ۱۵:۰۰ در سالن شماره یک چارسو با حضور صابر ابر بازیگر معرفی شد.

در ادامه معرفی فیلم های روز نخست جشنواره جهانی فیلم فجر رضا بابک بازیگر و محمدرضا دلپاک صداگذار معرفی فیلم «غول» را در ساعت ۱۶:۳۰ در سالن شماره ۲ چارسو برعهده دارد و «ظهور و سقوط یک شرکت کوچک فیلمسازی» با حضور ایزابل جیوردانو در ساعت ۱۶:۳۰ در سالن شماره ۴ چارسو رونمایی می شود.

«درساژ» ساعت ۱۷:۰۰ پس از معرفی سمیرا برادری تهیه کننده در سالن شماره یک چارسو اکران می شود و «مادر مخوف» را پگاه آهنگرانی بازیگر ساعت ۱۸:۴۵ در سالن شماره چهار معرفی می کند.

همچنین دو فیلم خارجی «اکراس کاکلی» ساعت ۱۸:۴۵ در سالن شماره دو چارسو با معرفی ستاره پسیانی بازیگر و «جبر لاپلاسی» ساعت ۱۹:۱۵ در سالن شماره ۶ چارسو با معرفی بهناز جعفری بازیگر نمایش داده می شوند.

مونا زندی کارگردان معرفی فیلم «رستاخیز» را در سانس ساعت ۲۱:۴۰ در سالن شماره ۶ برعهده دارد و احد میکائیل زاده فیلم «شاعره» را در ساعت ۲۳:۱۰ در سالن شماره ۴ چارسو معرفی می کند.

«دولاتوف» با حضور هانیه توسلی بازیگر در ساعت ۲۳:۱۰ و در سالن شماره ۵ چارسو و «معدنچی» با حضور آیدا پناهنده کارگردان در ساعت ۲۳:۵۵ در سالن شماره ۶ چارسو معرفی می شوند.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید است.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

این نویسنده پیشکسوت گفت:
رمان «طرق بسمل شدن» که روایتگر محدوده‌ای از جنگ است از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۵ نوشته شد و از یک سال بعد از آن در انتظار دریافت مجوز نشر بود که حالا بعد از حدود ۱۰ سال انتظار مجوز گرفته است.

او در توضیح بیشتر درباره این کتاب، آن را نگاه دو نویسنده از این سو و آن سوی جنگ توصیف کرد.

محمود دولت‌آبادی همچنین گفت:
به‌جز رمان «زوال کلنل» و کتاب «عبور از خود» که هنوز مجوز نشر نگرفته‌اند، بقیه آثارش در نمایشگاه کتاب حضور دارند. «زوال کلنل» که با نام «کلنل» به زبان‌های دیگر ترجمه و منتشر شده روایت مقطعی از تاریخ ایران است. «عبور از خود» نیز به گفته نویسنده، خودزی‌نامه و مقداری از زندگی تجربی اوست که سال‌هاست به همراه رمان «زوال کلنل» در انتشار دریافت مجوز نشر است.

اما از دیگر آثار دولت‌آبادی، چاپ‌ تازه «کلیدر» (انتشارات فرهنگ معاصر) به همراه چاپ تازه «جای خالی سلوچ»، «سلوک» و «بنی‌آدم» (نشر چشمه) در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود. همچنین دیگر کتاب‌های این نویسنده که از سوی نشر چشمه در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شوند این عنوان‌ها هستند: «میم و آن دیگران»، «قطره محال‌اندیش»، «این گفت و سخن‌ها»، «ما نیز مردمی هستیم»، «روزگار سپری‌شده مردم سالخورده» و «سر زلف عروسان سخن».

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir

امین حیایی, بازیگر همه ی ژانرها

چهارشنبه, 29 فروردين 1397 10:21

امین حیایی: از تکرار فرار می‌کنم

امین حیایی به بهانه بازپخش سریال طنز «خوب، بد، زشت» گفت؛ شخصیت بهادر یک شخصیت پایین شهری است و وقتی نقش یک پسر پایین‌شهری به من پیشنهاد داده می‌شود، تقریباً شبیه به هم‌ هستند؛ اما بهادر یک ویژگی داشت و آن هم عشق و مهربانی‌ و محبتش به خانواده‌ بود.

امین حیایی درباره نقش آفرینی‌هایش گفت:

«تمام تلاشم این است که در هر ژانری بازی کنم. حتی با دست مزد کمتر قبول کردم یکسری کارها را بازی کنم، چون احساس کردم ارزش هنری‌اش خیلی بالاست و این برای من ارزشمند است.»

امین حیایی درباره‌ ایفای چند نقش‌ تکراری با تفاوت‌های خیلی کم گفت:

«واقعیتش این است که در سینمای ما وقتی یک نفر در یک نقش به‌ اصطلاح جا می‌افتد، همه توقع دارند باقی نقش‌هایش هم مثل همان باشد. من همیشه از این موضوع فرار کردم و به سمت فیلم‌ها و سریال‌های مختلف از جمله اکشن و کمدی و درام و ... رفتم که تماشاگر فقط من را به‌ خاطر یک نقش نخواهد، بلکه من را در ژانرهای مختلف ببیند. بخصوص امسال نقش‌های مختلفی بازی کردم.»

حیایی در ادامه اظهار کرد:
«این را هم بگویم که من به‌ شدت به مردم عزیز احترام می‌گذارم و این را مطمئن باشند که فیلم کمدی هم حتماً بازی خواهم کرد. همیشه دوست دارم که مردم من را انتخاب کنند و دوستم داشته باشند.»

حیایی درباره نقش‌های متفاوت جدیدی که ایفا کرده، گفت:

«این دو تا داستان به خصوص فیلم سینمایی «درخونگاه» که به جشنواره نرسید، به سلیقه کاری خودم خیلی نزدیک تر است و دوست داشتم که این سه فیلم سینمایی اخیری که بازی کردم یعنی «درخونگاه»، «دارکوب» و «شعله‌ور» متفاوت باشد و کاری باشد که خودم هم دوست داشته باشم.»

بازیگر فیلم‌ سینمایی «دارکوب» درباره پیوستن به این فیلم سینمایی گفت:

«بهروز شعیبی فیلمنامه «دارکوب » را فرستادند و بیشتر موقعیت‌های داستان و فیلم و شناختی که به کارگردان داشتم، من را جذب کرد. نقش من شاید نقشی باشد که بازی کرده باشند؛ ولی خودم تا به حال نقش یک مدیر را بازی نکرده بودم و احساس می‌کردم نقش متفاوتی باشد و آن را بازی کردم.»

امین حیایی با بیان اینکه کارگردانان ایران سلیقه‌های متفاوتی دارند و در سال ۹۶ دو تجربه متفاوت با نقش‌های متفاوت داشتم، اظهار کرد:

«این تفاوت بیشتر در «شعله‌ور» دیده می‌شود. فکر می‌کنم کاراکترم در «شعله‌ور» جزو اولین‌ها بود و کسی تابه‌حال آن کاراکتر را بازی نکرده است و همه‌چیز آن اورجینال و ناب بود.در این کار کل گروه چهار ماه در زابل و زاهدان سختی کشیده بودیم. «شعله‌ور» کار خوبی است که دغدغه آن از نگاه حمید نعمت‌الله نشان داده می‌شود.»

حیایی افزود:
«باید بگویم اول از همه خواستم کارنامه خودم را با دو کار متفاوت زرین کنم و با کارگردان‌های بنام و دوست‌داشتنی و حرفه‌ای کار کنم و بعد هم نظر منتقدان را به خودم جلب کنم و خوشبختانه این اتفاق افتاد. هر بازیگری دوست دارد کارنامه‌ کاری‌اش ارزش هنری داشته باشد؛ ولی مردم همه‌چیز را مشخص می‌کنند. مردم با نگاه‌ کردن به فیلم‌ها و توجه به یکسری از آنها، مسیر سینما را مشخص می‌کنند؛ مثلاً زمانی ژانر عاشقانه را می‌پسندند، زمانی ژانر کمدی و زمانی دیگر ژانر اکشن و جنگی و در هر مرحله‌ای از سینما یک سری از بازیگران استار شدند. تمام تلاشم این است که در هر ژانری بازی کنم. حتی با دستمزد کمتر قبول کردم یک‌سری از کارها را بازی کنم؛ چون احساس کردم ارزش هنری‌اش خیلی بالاست و این برای من ارزشمند است.»

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir  

11 فیلم از کشورهای مختلف جهان در بخش «نمایش‌های ویژه: بهترینِ کشورها» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی‌آید.

 

یک اثر از فیلمساز ایرانی تبار در بخش نمایش های ویژه جشنواره جهانی

در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۱۱ فیلم خارجی برای نمایش در بخش «نمایش های ویژه: بهترینِ کشورها» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر انتخاب شد که در بین آنها فیلمی از آناهید آباد فیلمساز ایرانی ارمنستانی نیز حضور دارد. فیلم‌های «یه وا»، «معدنچی»، «ترانه گرانیت»، «جزء مخفی»، «مادر مخوف»، «رزا چومبه»، «مسیرها»، «فرزندان چنگیز»، «سنتائور»، «نامه‌ای به رییس جمهور» و «چامبرا» در بخش «نمایش‌های ویژه: بهترینِ کشورها» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی‌آیند.

فیلم های خارجی برای نمایش در بخش «نمایش های ویژه: بهترینِ کشورها» جشنواره جهانی فجر

 • فیلم «یه وا» به کارگردانی آناهید آباد محصول ۲۰۱۷ ایران و ارمنستان
  فیلم «معدنچی» به کارگردانی و نویسندگی هانا اسلاک محصول ۲۰۱۷ کرواسی و اسلوونی
  فیلم «ترانه گرانیت» به کارگردان پَت کالینز محصول ۲۰۱۷ ایرلند و کانادا
  فیلم «جزء مخفی» به کارگردانی و نویسندگی گیورس استاورسکی محصول ۲۰۱۷ مقدونیه و یونان
  فیلم «مادر مخوف» به کارگردانی آنا اوروشادزه محصول ۲۰۱۷ گرجستان و استونی
  فیلم «رزا چومبه» به کارگردانی جاناتان رلایز محصول ۲۰۱۵ پرو
  فیلم «مسیرها» به کارگردانی استفان کوماندارف محصول ۲۰۱۷ بلغارستان، مقدونیه و آلمان
  فیلم «فرزندان چنگیز» به نویسندگی و کارگردانی زولبایار دوری محصول ۲۰۱۷ مغولستان
  فیلم «سنتائور» به کارگردانی آکتان اریم کوبات محصول قرقیزستان، آلمان، فرانسه، هلند و ژاپن
  فیلم «نامه‌ای به رییس جمهور» به کارگردانی رویا سادات محصول ۲۰۱۷ افغانستان 
  فیلم «چامبرا» به نویسندگی و کارگردانی جوناس کارپینیانو محصول ۲۰۱۷ ایتالیا، فرانسه، آلمان و آمریکا

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید است. سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: fajriff.com