اموزش خندیدن در خندوانه

اموزش خندیدن در خندوانه
خبرنگار : محسن باقری

مهرماه سال گذشته بود که به سراغش رفتيم. همه صحبتها از برنامه او بود که به شدت در شبکه نسيم گل کرده بود. ساعت 4 عصر بود که  سر لوکيشن برنامه خندوانه حاضر شديم. خود رامبد هنوز به محل لوکيشن نيامده بود. با تعدادي از عوامل، گفت و گو کرديم که خبر دادند رامبد هم آمد. بيرون سوله محل فيلمبرداري منتظرش شديم که ديديم با همان خنده هميشگياش با تعدادي از عوامل برنامه، به محل فيلمبرداري نزديک ميشود. مثل هميشه با حال و احوالپرسي گرمي از ما خواست که براي گفت و گو کمي صبر کنيم. اين صبر به ساعت 11 شب کشيد و در اين ساعت با تمام خستگي در فضاي باز لوکيشن پاسخگوي سوالاتمان شد. اين بار اما از چند هفته پيش با علي شهيديان مدير روابط عمومي مجموعه خندوانه که هميشه ارتباط خوبي با قشر خبرنگار دارد و براي هماهنگ کردن زمان مصاحبه، با تماسهاي پي در پيمان او را اذيت کرديم اين گفت و گو به صورت تلفني شکل گرفت. پس از پايان مصاحبه تلفني با رامبد جوان از او پرسيدم: «رامبد، مرا شناختي؟ من همان خبرنگاري هستم که چند وقت پيش از ساعت 4 عصر تا 11 شب براي گفت و گو منتظرت شدم.» کاملا يادش آمد و براي مخاطبان نشريه ارتباط برتر آرزوي موفقيت کرد. ما هم براي او و تمامي عوامل خندوانه آرزوي موفقيت داريم.

علت موفقيت رامبد جوان
ترجيح ميدم در اين مورد ديگران صحبت کنند نه من، اما به نظر خودم علت موفقيت اينه که خيلي تلاش ميکنم و در کارها به دنبال ايدههاي تازه و نو هستم. به نظرم يک برنامه خوب بايد با همسانها و همشکلهاي خودش فرق داشته باشه. از طرف ديگه من به شدت معتقد به کار گروهي هستم و هميشه تيمي کار ميکنم؛ چه در ايدهپردازي و چه در اجراي پروژه همه سهم دارند. در کار تيمي موفقيت بيشتري به چشم ميخوره. همچنين من در انتخاب افراد خيلي دقت ميکنم و سعي ميکنم از آدمهاي خلاق و خوشفکر استفاده کنم. همه اينها دست به دست هم ميده تا موفقيت يک کار بالا بره.
رامبد و زبان بدنش
من در برنامههام تحرک زيادي دارم و به تحرک و خنده در موفقيت برنامه بسيار معتقدم چون مجموعه بدن، حس و حال، شوخطبعي و... در مجموع ميتونه اين برنامه رو بسازه. همه اين موارد به نوعي به من در بهتر شدن برنامه کمک ميکنن.

وسايل ارتباط جمعي و ارتباط آدمها
وسايل و برنامههاي ارتباطي جديد مثل وايبر، واتسآپ و... اين روزها اطلاعرساني رو خيلي سريعتر و گستردهتر کرده و خيلي هم خوبه اما وقتگذراني رو زياد کرده. به طور کلي در عصر جديد، اطلاعرساني و اينکه ميتونيم مطالب روز رو بدونيم و گسترش بديم خوبه. ولي اينکه آدمها وقتشون رو تلف کنن خوب نيست و روابط رو در رو رو مخدوش ميکنه.

ارتباط برتر از نگاه رامبد جوان
من قطعا معتقد به ارتباط رو در رو و حضوري هستم و به نظرم بهترين نوع ارتباطه ولي وقتي آدمها از هم دور هستند ميتونن از طريق همين امکانات ارتباط مجازي با هم ارتباط برقرار کنن و از حال هم با خبر بشن. به طور کلي نميگم که وسايل ارتباط مجازي محکوم هستن. در واقع نوع و روش استفاده از اونها درست نيست در حالي که با يک برنامهريزي درست برترين ارتباط رو ميتونيم با استفاده از اين امکانات با هم داشته باشيم.

سلاح خنديدن
قبلا هم در گفت و گوهام گفتم که در هر برنامهاي که حضور داشتم در حال کسب تجربه هستم. خندوانه برام خيلي تجربه به همراه داشته. شايد بتونم بگم تجربه من در خندوانه نشات گرفته از تجربياتم در برنامههاي ديگه بوده. قبل از خندوانه و بعد از اين برنامه براي من خيلي تجربه در برداشته. در واقع هر روز يک تجربه جديد. تصورم اينه که ما با خندوانه داريم به مردم يادآوري ميکنيم که شاد باشن و شاد بودن مهمترين کار و رفتار براي هرکدوم از ما در طول شبانه روز ميتونه باشه. هر کردوم از ما ميتونيم صبح که از خواب بيدار ميشيم ناراحت، افسرده و عصبي باشيم و اين افسردگي و عصبي بودن، تو تمام زندگي روزانه و ارتباطات ما ميتونه تاثيرگذار باشه و سلامتي روحي و رواني و حتي بدنيمون رو به چالش بکشه. اما از طرف ديگه شادماني و خنديدن ميتونه اجازه نده که به زندگيمون آسيب وارد بشه.

خندوانه و خنديدن
خيليها ميگن که ايرانيها آدمهاي خشکي هستن و به سختي ميخندن اما من به اين مسئله معتقد نيستم. به طور کلي در مورد خنديدن چيزي که ما تحقيق کرديم اينه که نوزاد وقتي به دنيا مياد، خنديدن رو از پدر و مادرش ياد ميگيره و بعد شروع ميکنه به تجربه کردنش و نيازي به کپي کردن خنديدن نداره و به همين طريق تا بزرگسالي ادامه پيدا ميکنه. ولي در بزرگسالي اينقدر ذهن ما درگير زندگي و مسائل روزمره ميشه که يادمون ميره بايد بخنديم. ما در خندوانه داريم ياد ميديم که بايد بخنديم.

 

رفتيم تو لاک خودمون
يک دايي داشتم به نام دايي جواد که فوت کردند. ايشون دايي بزرگ من بودند. در قديم، ماه رمضانها افطاري  منزل ايشون جمع ميشديم و براي ما بچهها فضاي جذابي بود. اون زمانها خيلي از آشناها و فاميل دور هم جمع ميشدن و خيلي به همهمون خوش ميگذشت. خيلي وقتها ما بچهها روزه نبوديم و يک عالمه خوراکي بود و فضا براي شيطنت ما بچهها تا افطار فراهم بود. اين شرايط براي خيلي از خونوادههاي ايراني بوده و هنوز هم هست اما شايد کمرنگتر شده و تعداد خونوادههايي که اينجوري بودن کم شده و مردم رفتن تو لاک خودشون. به نظرم با يه افطاري ساده و جمع و جور ميشه همه رو دور هم جمع کرد. همچنين ميشه هر کسي افطاري خودش رو برداره و بره خونه اقوام و دوستانش و اينجوري همه دور هم جمع مي‌‌شن. اينطوري شايد کمي آدمها از لاک خودشون در بيان.

 

جنابخان از کوچه مرواريد تا خندوانه
جنابخان از برنامه کوچه مرواريد به خندوانه اومد. من با محمد بحراني که گوينده جنابخان هست و سعيد سالار بيک که تهيه کننده و کارگردان برنامه کوچه مرواريد بود صحبت کرديم که جنابخان رو به خندوانه بياريم. از طرفي موافقت مدير شبکه را هم گرفتيم و اينطوري شد که جنابخان از کوچه مرواريد به خندوانه آمد. از اونجايي که محمد بحراني با لهجه جنوبي خيلي خوب صحبت ميکنه و به طور کلي جنوبيها و خصلتشون رو خوب ميشناسه، تونسته فضايي رو فراهم کنه که از نگاه مخاطب مورد پسند و توجه قرار بگيره.

خندوانه و شبکه نسيم
شبکه نسيم يک شبکه تخصصي خنده و کمديه و مديري داره که من براي ايشون به قدري احترام قائلم که حاضر نيستم در جاي ديگه خندوانه رو کار کنم. مدير شبکه نسيم؛ آقاي دکتر کرمي از لحظه اولي که مذاکره براي توليد خندوانه با ايشون انجام شد تا الان مثل يک يار و يک مدير درجه يک کنار ما ايستادند.
همه برنامههاي من
همونطور که قبلا هم گفتم در همه برنامههايي که ساختم به نوعي تجربيات مختلفي کسب کردم که اين تجربيات برام لذتبخش بوده ولي خندوانه براي من يک پروژه مهم بوده. واکنشهايي که مخاطبان به خندوانه داشتند در هيچ يک از برنامههايي که خودم کار کردم وجود نداشته و من توي هيچ يک از برنامههاي ديگه نديدم. تقريبا پروژهاي رو نديدم که اينقدر مخاطب باهاش همراهي کنه.

سخن پاياني رامبد
اميدوارم مردم بحثهاي ما رو جدي بگيرن. پروژه خندوانه فقط يک برنامه نيست و در واقع يک فرهنگ و يک نگاه به زندگيه. هر برنامه، ضعفهايي داره ولي ما با آدمها طرف هستيم و حرفي که به اونها ميزنيم پشتوانه ديني و علمي داره. به نظر من راه نجات همه ما از غصهها اينه که حرفهايي که در خندوانه زده ميشه رو جدي بگيريم.


Admin

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don't look even slightly believable

Website: joomlaux.com Email این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید