کایرین 710 هوآوی در رقابت با اسپندراگون710کوالکام

یکی از موضوعاتی که این روزها بسیار مطرح می باشد مسئله ی رقابت بر سر تولید تراشه های پرچمدار و میان رده می باشد. بسیاری از کمپانی ها اقدام به تولید پردازنده هایی می کنند تا بتوانند در مقابل رقبا حرفی برای گفتن داشته باشند. در این میان کمپانی کوالکام پردازنده ی میان رده ی اسنپدراگون ۷۱۰ را برای گوشی های میان رده ی اندرویدی ارائه داد که کمپانی هوآوی در این میان اعلام کرد که قصد دارد یک پردازنده ی میان رده با نام کایرین ۷۱۰ برای گوشی های میان رده ی خود عرضه نماید.

عرضه ی کابرین ۷۱۰ به منظور رقابت با پردازنده ی اسنپدراگون ۷۱۰ کوالکام می باشد. کمپانی زیر مجموعه‌ ی هوآوی به دنبال عرضه‌ ی تراشه‌ ی میان‌رده‌ ی جدید در ماه ژوئیه به نام کایرین ۷۱۰ می باشد. همانگونه که از نام این پردازنده مشخص می باشد، قصد دارد به طور مستقیم به رقابت با اسنپدراگون ۷۱۰ کوالکام بپردازد. کایرین ۷۱۰  که به عنوان جانشینی برای تراشه‌ ی کایرین ۶۵۹ می باشد و از معماری تراشه‌ ی اختصاصی هوآوی بر پایه‌ ی Cortex-A73 بهره می برد و همچنین با استفاده از سبک طراحی ۱۲ نانومتری در شرکت صنایع نیمه‌ هادی تایوان (TSMC) ساخته می‌ شود.

کایرین ۷۱۰ مانند تراشه‌ ی پیشرفته‌ ی کایرین ۹۷۰ برای تحقق فرآیند های هوش مصنوعی به یک واحد پردازش عصبی مجزای داخلی تجهیز شده است. اسنپدراگون ۷۱۰ در مقایسه با تراشه‌ی جدید هواوی با بهره‌ گیری از فناوری ساخت ۱۰ نانومتری که توسط کمپانی سامسونگ الکترونیکس ساخته شده است و از موتور چند هسته‌ ای هوش مصنوعی و قابلیت‌ های پردازش شبکه‌ ی عصبی برخوردار می باشد.

پردازنده ی اسنپدراگون ۷۱۰ کوالکام بر پایه‌ی معماری جدید Cortex A75 و A55 ساخته شده است و به نوعی مهندسی شده تا بدون کاهش طول عمر باتری، بهبود های قابل توجه‌ ای در عملکرد آن به‌دست آورد. اولین گوشی های هوشمند مجهز به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۷۱۰ احتمالا mi 8 SE شیائومی و پس از آن گوشی هوشمند ساخت کمپانی اوپو خواهد بود.

 

زوم تک

 

Ertebat Bartar

Email این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید