ایده های جالب برای جشن نامزدی

پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396 12:10

برگزاری مجالس نامزدی یکی از جذاب ترین مراسمی ست که برای زوج های تازه برگزار می شود. شما می توانید با استفاده از ایده های جالب و خلاقانه بر جذابیت این جشن بیفزایید. ما در این مقاله سعی نموده ایم تا برخی از ایده های جالب را بیان کنیم تا زوج های جوان برای برگزاری جشن نامزدی خود از آن بهره بگیرند. 

پخش کردن حال خوب بدون هیچ هزینه

چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 11:44

خوشحال کردن آدم‌ها این روزها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر انسانی می‌تواند در حق دوستان و اطرافیانش انجام بدهد. شما هم می‌توانید جزو آدم‌هایی باشید که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند و اطرافیانشان با دیدن آن‌ها «حال» بهتری را به دست می‌آورند.

با وجود ورود تکنولوژي هاي مختلف به دنياي امروزي، هنوز عکس، ثبت کننده ي بهترين خاطرات لحظه هاي شيرين زندگيمان است. درثبت لحظات تاريخي هرشخص، انتخاب آتليه عکاسي مناسب، ازنکات کليدي زيبايي وماندگاري احساسات آن روزها و تجسم مجدد آنهاست. حال آنکه گرفتن عکس خارج از استوديو به لحاظ نورطبيعي فضاوحس زيباي طبيعت، نتيجه ي بسيار مطلوبي به مامي دهد. سبک متفاوت دکوروآتليه وتکيه نکردن به نرم افزارهاي اصلاحي  ازقبيل فتوشاپ و...مي تواند تاثير بسزايي درثبت يک خاطره ي ماندگاربه ارمغان آورد.
عکاسي محيطي همچنين، مانند عکس برداري از زيبايي هاي طبيعت مي تواند متفاوت باشد. راه هاي مختلفي براي انجام اين نوع عکاسي وجود دارد. اين عکس ها مي توانند لنداسکيپ، عکاسي در شب، مناظر شهري و بسياري انواع ديگر باشد. وليکن حرفه اي ترين عکس ها را زماني خواهيم داشت که سوژه درفضاي واقعي قرار گرفته و عکاسي شود. دکور مورد نياز در کادرها و فضاهاي واقعي است که عکس راحرفه اي تر مي کند.
وليکن انتخاب هوشمندانه ي آتليه عکاسي که تمام اين نکات رادانسته و جامه ي عمل به آن پوشانده است، مي تواند مکمل اين مسير به يادماندني زندگيمان باشد. آتليه آموند با تکيه بر علم و هنر عکاسي و داشتن تمامي اين امکانات، درتمامي لحظات، کادرهاي ماندگاري از شما به  يادگار خواهد گذاشت.

آب در فرهنگ ايــران باستــان

چهارشنبه, 09 تیر 1395 07:07

دربارهي آناهيتا،  ايزدبانــــوي اساطيـــــر ايران

آناهيتا، ايزدبانوي آبها، يادآور بزرگترين ايزدبانوي اساطير ايران است كه نام او با آب و آباداني آميخته است. ماه آبان از آن اوست. در عهد باستان، در روز آبان (دهم ماه آبان) به افتخار او و در ستايش او جشن آبانگان برگزار ميشد. براي نيايش به درگاه او، «آبان يَشت» يعني «سرود آبها» خوانده ميشد که يَشت پنجم اوستاست. به گفتهي اسطورهشناسان، اين يشت يكي از طولانيترين و شايد باستانيترين يشتها باشد.

آب پنهان يا مجازي

چهارشنبه, 09 تیر 1395 07:04

 پيشدرآمد
کمبود آب در بخشهاي وسيعي از کره زمين، مشکلات زيادي براي تامين آب شرب سالم، توليد محصولات کشاورزي و در کل روند عمومي زندگي انسانها به وجود آورده است، به طوريکه پيشبيني ميشود تا سال 2025 ميلادي، 50 تا 60 مردم جهان با تنش آبي و مشکلات ناشي از کمآبي مواجه خواهند بود. در ايران هم به عنوان يکي از کشورهاي نيمه خشک جهان، اين واقعيت کاملا آشکار شده است. در حال حاضر، اکثر دشتهاي ايران، با روند نزولي سطح آب زيرزميني مواجه هستند؛ مفهومي که با «آب تجديدپذير» که تعيينکنندهي ميزان ذخاير آبي هر محدودهي اقليمي است، ارتباط پيدا ميکند.